×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۱ مهر , ۱۴۰۲
اپل به دنبال به روز رسانی سه مدل آیپد دیگر در سال ۲۰۲۲

برنامه‌های متنوع اپل برای خانواده آیپد در ۲۰۲۲

این خبر برای اولین بار توسط مارک گورمن از بلومبرگ در خبرنامه PowerOn منتشر شده است. بر اساس خبری که او منتشر کرده است، اپل قصد دارد با بازطراحی آیپد پرو، مدل دارای شارژر بی‌سیم آن را در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه کند. در کنار آن نیز نسخه‌های جدیدی از آیپد سطح پایه و آیپد ایر ۵ در سال ۲۰۲۲ وارد بازار خواهد شد.

در سالی که گذشت، اپل آیپد سطح پایه را با ایجاد تغییراتی در سخت افزار آن وارد بازار کرد. تغییراتی که شمال استفاده از تراشه A13، True Tone، دوربین فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی با قابلیت‌های سنتر استیج برای تماس‌های ویدیویی و موارد دیگر می‌شد. اپل هنوز تمایل دارد که تغییرات دیگری در آیپد سطح پایه انجام دهد اما از آنجا که قیمت پایین در این آیپدها اهمیت فراوانی دارد، طبیعتا تغییرات اعمال شده بر روی آن را بسیار محدود خواهند کرد تا با افزایش قیمت بیش از حد مواجه نشوند. اما از طرف دیگر چون آیپد پرو تقریبا هیچ محدودیتی ندارد، دست اپل در به روزرسانی و عرضه مدلی قدرتمندتر و کامل‌تر در سال ۲۰۲۲ کاملا باز است.

به روز رسانی صفحه نمایش یا سخت افزار داخلی؟

همچنین اپل در حال کار برای عرضه آیپد ایر ۵ در سال ۲۰۲۲ نیز است. بر اساس شایعات ممکن است که اپل از پنل‌های OLED سامسونگ در سال ۲۰۲۲ استفاده کند. با این حال احتمال آن بسیار کم است و اپل بازهم از پنل‌های LCD استفاده خواهد کرد. از آن جهت که در به روز رسانی آیپد ایر ۴ بیشتر تغییرات در طراحی آن اتفاق افتاده است، به نظر می‌رسد که تغییرات آیپد ایر ۵ فقط حول محور به روزرسانی سخت افزار داخلی آن باشد. می‌توان انتظار داشت که این دستگاه دارای تراشه A15 Bionic، قابلیت‌های ۵G، Center Stage و موارد دیگری در سال ۲۰۲۲ عرضه شود.


-----
----------------