×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
بانک توسعه تعاون به دو هزار بیمار صعب العلاج وام قرض الحسنه پرداخت نموده است

به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، حجت اله مهدیان مدیر عامل بانک توسعه تعاون اظهار داشت: شاخص سلامت انسانی از مهمترین شاخصه های توسعه کشورها می‌باشد و حمایت از هموطنان بیمار از اولویت‌های برنامه دولت بوده است.
وی افزود: پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به بیماران صعب العلاج، بیماران سرطانی و درمان زوج‌های نابارور ، در راستای اجرای جزء ۲ بند (و) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۹ با هماهنگی میان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شبکه بانکی مطرح بوده است و بانک مرکزی نیز به عنوان تکلیف به بانک‌ها ابلاغ نموده است.
مهدیان گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات درمانی به عنوان کادر اداری و تخصصی زیر مجموعه این وزارتخانه در استان‌ها متولی معرفی بیماران به شبکه بانکی بوده‌اند و بانک توسعه تعاون نیز پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در دو استان تهران و اصفهان را بر عهده داشته است و طی یکسال اخیر مجموعا ۴۳۰ میلیارد ریال در شعب بانک در دو استان تهران و اصفهان، به بیش از دو هزار بیمار پرداخت گردیده است.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون این تسهیلات را در قالب قرض‌الحسنه با نرخ کارمزد چهار درصد اعلام نمود و گفت: تسهیلات مطابق معرفی‌نامه‌ها تا سقف پانصد میلیون ریال به هر نفر پرداخت گردیده است.
وی خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی متولی سلامت و درمان در دولت و بخش عمومی تدابیر و برنامه‌های متنوعی برای ارتقای سطح سلامت جامعه و درمان بیماران به اجرا درآورده‌اند و سازمان تامین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت نیز به عنوان دو سازمان تخصصی در پوشش دهی هزینه‌های بیماران و پیشبرد امور درمانی بیماران در سراسر کشور خدمات ارزنده‌ای به ویژه در دوران شیوع کرونا به هموطنانمان ارائه داده‌اند.
مهدیان گفت: بانک توسعه تعاون به عنوان دستگاه همکار در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آماده توسعه همکاری‌ها با این دو نهاد بیمه‌ای و درمانی در موضوعات بانکی و مالی و در راستای تحقق اهداف اجتماعی وزارتخانه می‌باشد.


-----
----------------