×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳
تاکید معاون وزیر صمت بر حمایت از فولادسازان با نظام تعرفه ای

به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، مهدی صادقی نیارکی در آیین افتتاحیه این نمایشگاه به خبرنگار ما گفت:دستاوردهای صنعت فولاد جزء بزرگترین افتخارات کشور به شمار می رود زیرا صنعتی است که در کنار تامین نیاز داخل ،ارز حاصل از صادرات آن نیاز صنایع پایین دستی کشور را تامین می کند. وی افزود: در سال گذشته ۳۰ میلیون تن تولید انواع فولاد داشتیم و در هفت ماهه سال جاری نیز ۱۴ و نیم میلیون تن انواع فولاد تولید شده است.
معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: تولید ریل در ذوب آهن اصفهان افتخار جمهوری اسلامی ایران است و محصول دارای ارزش افزوده بالا به شمار می رود که این شرکت از دو سال پیش با ورود به تولید این محصول گامی موثر در راستای خودکفایی برداشته است . وی افزود : عنوان سیاست گذار در راستای حمایت از تولید نسبت به تدوین نظام تعرفه ای اقدام کرده ایم تا با محقق شدن این موضوع سهم خودمان را بیش از پیش در حمایت از تولید داخل ایفا کرده باشیم.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد:وزارت صمت تامین زنجیره تولید از معدن تا محصول نهایی در دست اقدام دارد تا تولید کنندگان فولاد کشور بدون دغدغه به تولید محصولات دارای ارزش افزوده بالا بپردازند.


-----
----------------