×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲
تمدید اجرای طرح مهراندیش بانک مسکن تا پایان سال

به گزارش رویداد جدید به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با توجه به شرایط اقتصادی اقشار جامعه و همچنین توجه ویژه بانک مسکن به ساماندهی و کاهش مطالبات غیرجاری، این بانک طرح ویژه کاهش مطالبات غیرجاری با عنوان طرح مهر اندیش را در راستای ایجاد مشوق های لازم برای مشتریان دارای اقساط غیرجاری به اجرا درآورد.
به گزارش هیبنا، در واقع این طرح به منظور تسریع و تسهیل در فرآیند وصول مطالبات و مساعدت با مشتریان با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی جامعه ناشی از اعمال تحریم ها و شیوع ویروس کرونا تصویب و مورد اجرا قرار گرفته است.

براساس این گزارش، بانک مسکن به منظور رعایت ملاحظات کرونایی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، اسناد بخشودگی جرایم مربوط به واریز اقساط عقود مبادله‌ای موجود در سیستم تسهیلات متمرکز (خوددریافت) را به صورت سیستمی صادر خواهد کرد و مشتریان می توانند اقساط معوق خود را از تمامی درگاههای غیرحضوری همانند اینترنت بانک، همراه بانک و … واریز و از بخشودگی جرایم بهره مند شوند و نیاز به حضور مشتریان در شعبه نیست.

بند دیگر این طرح مربوط به تمدید قراردادهای مشارکت مدنی مشروط به تعیین تکلیف قراردادها است و در صورتی که کمتر از ۶۰ ماه از تاریخ انعقاد قرارداد اولیه سپری شده و پروژه همچنان تکمیل نشده باشد این بند از طرح شامل قرارداد می شود.

لازم به ذکر است، تسریع در شرایط فروش تدریجی قراردادهای مشارکت مدنی و همچنین تغییر نام مدیون در خصوص انتقال اسناد وکالتی نیز از دیگر بندهای پیش بینی شده در این طرح است.


-----
----------------