×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳
خودکفایی سایپا در تولید قطعات مورد نیاز صنعت خودرو

به گزارش رویداد جدید به نقل از سایپانیوز، سردار حسن زاده در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های نخبگان بسیجی گروه سایپا که به مناسبت هفته دفاع مقدس برپا شده است، اظهارداشت: گروه خودروسازی سایپا با روحیه جهادی و ایثارگر خود توانست در زمینه تولید قطعات خاص و استراتژیک صنعت خودرو که قبل از تحریم، وابستگی به واردات آن صددرصد بود، به خودکفایی کامل برسد.

وی ادامه داد: خودکفایی در تولید قطعاتی که به جهت تحریم، تامین (امکان واردات وجود نداشت) نمی شد و این امر به شدت تولید خودرو را کاهش داده بود، بسیار ارزشمند و باعث افتخار است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ تاکید کرد: دشمنان تصور می کردند که جوانان این مرز و بوم بعد از تجربه ۸ سال جنگ تحمیلی دیگر روحیه از خودگذشتگی و بسیجی را ندارند اما از این امر غافل بودند که جوانان کشور فرهنگ جهاد و مقاومت در برابر استکبار را یاد گرفته اند و با تمام قوا در مقابل زورگویی های دشمن ایستادگی می کنند.

وی گفت: زمانی که خودروی پراید از خط تولید این گروه خودروسازی خارج شد، این مجموعه خودرویی را به تولید انبوه رساند که در آن مقطع تا ۹۰ درصد داخلی سازی شده بود؛ این امر برای کشور که در تحریم است بسیار با ارزش است.

فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با یادآوری اینکه در حال حاضر تمام قطعات خودرو توسط مهندسان داخلی تولید و تامین می شود، اظهارداشت: نمایشگاه توانمندی های نخبگان بسیجی گروه سایپا، نشان داد که این مجموعه رشد و پیشرفت بسیار مناسبی در تولید قطعات داشته و توانسته تهدیدهای خارجی را به فرصت تبدیل کند.

داوود حسین زاده، فرمانده بسیج گروه خودروسازی سایپا نیز در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های نخبگان بسیجی گروه سایپا، گفت: در دوران تحریم و جنگ اقتصادی، سایپا موفق شد نسبت به داخلی سازی قطعات و مواد اولیه مورد نیاز صنعت خودرو اقدام کند؛ تکنولوژی هایی که در گذشته، کشور به آن وابسته بود و تنها از طریق واردات تامین می شد اکنون با همت بسیج و مهندسان سایپا داخلی سازی شده است و دیگر نیازی به واردات نیست.

وی با بیان اینکه خودکفایی قطعات صنعت خودرو با همکاری نیروی هوایی ارتش، سازمان صنایع هوافضا و مجموعه های دانش بنیان محقق شد، تصریح کرد: هیچ قطعه ای در صنعت خودرو وجود ندارد که امکان تولید آن در داخل نباشد.


-----
----------------