×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲
رشد ۶٧ درصد سرمایه گذاری‌های بیمه کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین در سال‌های گذشته در تلاش بوده تا راهکاری را ارائه کند تا در حوزه سرمایه‌گذاری بالاترین بازدهی را کسب کرده و برای سرمایه‌گذاران و ذینفعان شرکت وضعیت خوبی را رقم بزند. بر اساس همین استراتژی‌ها شرکت بیمه کارآفرین در شش ماه اخیر توانسته با توجه به دستورالعمل ها، بازدهی خوبی را ثبت کند.
میلاد ویشکایی مدیر سرمایه گذاری بیمه کارافرین در گفتگو با خبرنگار بانکداری ایرانی با بیان مطالب فوق و با اشاره به افزایش سرمایه گذاری‌های بلندمدت و کوتاه مدت شرکت تصریح کرد: رشد سود سرمایه گذاری در شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۹ معادل ۶۷ درصد می باشد که عمده رشد مذکور در سرفصل سود سهام در بازار سرمایه انجام شده است. در واقع در پایان شهریور امسال از محل اوراق مشارکت و اسناد خزارنه ۳۳۸ میلیارد ریال ، از محل صندوق های سرمایه گذاری ۶۲۷ میلیارد ریال از محل سود سپرده های پس انداز ۷۹۷ میلیارد ریال و از محل سهام چهار هزار و ۲۲۷ میلیارد ریال سود کسب کردیم که در مجموع در پایان شهریور پنج هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال سود نصیب شرکت بیمه کارآفرین شد. این در حالی است که در شش ماهه نخست سال گذشته از محل اوراق مشارکت ۳۶۹ میلیارد ریال، صندوق سرمایه گذاری ۸۱۹ میلیارد ریال، سود سپرده و حسابهای پس انداز ۷۷۰ میلیارد ریال و از محل سود سهام یک هزارو ۶۱۷ میلیارد ریال و در مجموع سه هزار و ۵۷۶ میلیارد ریال سود کسب کرده بودیم.بازدهی 67 درصد سرمایه گذاری‌های شرکت طی شش ماه گذشته

او درباره طرح‌ها و برنامه‌های شرکت در سال ۱۴۰۰ برای افزایش سوداوری شرکت گفت: برنامه های شرکت برای رشد سود آوری در سرمایه گذاری ها مطابق با آئین نامه ها و دستورالعمل هایی که در طی۳ سال گذشته تدوین وتغییرات بنیادی داشته، صورت گرفته است. این دستورالعمل ها تاکید بر مدیریت نقدینگی،مشارکت در طرح با ریسک بیشتر با تکیه بر مطالعات دقیق و تحلیل های کاربردی و همچنین تداوم شناسایی سود در بازارهای هدف است.
ویشکایی در خصوص سرمایه گذاری در بازار سرمایه با توجه به شرایط بازار بورس در ۶ماهه دوم سال جاری عنوان کرد: ورود به بازار سرمایه برای شرکت بیمه کارآفرین با دید بلند مدت و برنامه ریزی شده برای حفظ منافع سهامداران و بیمه گذاران رشته عمر است. با توجه به اصلاحاتی که در قیمت سهام طی ۱۵ ماه گذشته صورت پذیرفته است شرکت های زیادی در بازار سرمایه وجود دارند که بسیار پایین‌تر از ارزش ذاتی خود معامله می شوند و با توجه به تورم موجود در کشور انتظار این می رود که در دوره های میان مدت و بلند مدت شاهد افزایش قیمت در نماد های بورسی باشیم.
او در خصوص برنامه آتی شرکت برای افزایش سرمایه گفت: با توجه به افزایش سرمایه ۴۴۳ درصدی شرکت در سال ۱۳۹۹ از محل تجدید ارزیابی دارائی ها(زمین و ساختمان) در حال حاضر برنامه افزایش سرمایه در دستور کار نیست.
میلاد ویشکایی مدیر سرمایه گذاری بیمه کارافرین با اشاره به ایجاد صندوق های سرمایه گذاری بیمه زندگی در شرکت به منظور کاهش ریسک سرمایه گذاری و افزایش گفت: ایجاد صندوق های سرمایه گذاری در راستای جذب نقدینگی می تواند مفید باشد. اما باید این موضوع را مدنظر قرار داد که ایجاد صندوق نمی تواند به صورت مستقیم منجر به کاهش ریسک سرمایه گذاری ها و همچنین افزایش بازده اندوخته بیمه های زندگی شود،ولی می تواند با افزایش جذب نقدینگی و در کنار منابع حاصل از بیمه های زندگی زمینه حضور شرکت در طرح بزرگتر با سود آوری بیشتر را فراهم سازد.

-----
----------------