×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۲
سرمایه اولیه بانک بین بانکهای خصوصی در رتبه سوم قرار گرفت

به گزارش رویداد جدید به نقل از وابط عمومی بانک کارآفرین، دکتر محمدرضا فرزین با بیان این مطلب افزود: بامجوز اخذ شده از مجمع، سرمایه بانک کارآفرین در دو مرحله از ۸۵۰ میلیارد تومان به چهار هزار میلیارد تومان افزایش یافت این امر موجب شد که در حال حاضر بانک کارآفرین از نظر سرمایه اولیه سومین بانک خصوصی کشور باشد.

وی برنامه اصلی بانک کارآفرین در سال جاری را  پیاده سازی نئوبانک خواند و اعلام کرد: این امر یکی از اقدامات اساسی است که در سال ۱۴۰۰ دنبال خواهیم کرد و  اهتمام مان بر این است که بانک کارآفرین نخستین بانکی باشد که در سال جاری به این مرحله وارد خواهد شد.

فرزین، ایجاد شرکت نگاه بعنوان بازوی اجرایی بانک را یکی  از اقدامات خوب انجام شده در سال گذشته خواند که اقدامات لازم برای ورود به دنیای نئوبانک را فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل بانک کارآفرین همکاری بانکهای داخلی با بانکهای بین المللی،را از نیازهای صنعت بانکداری برشمرد و تاکید کرد: همکاری های بین المللی بانکی از ضروریات ورود به بانکداری نوین است و با توجه به سرعت تغییر و تحولات در دنیای امروز باید خودمان را با دانش بانکداری روز دنیا، همراه کنیم.

فرزین تاکید کرد: هیچ تحریمی همیشگی نیست، با شکست تحریم ها و آغاز روابط بانکی بین المللی  باید بعنوان یک  بانک حلقه واسط بین نظام بانکی ایران و بانکهای دنیا باشیم  و بتوانیم همکاری استراتژیک داشته باشیم.

مدیرعامل بانک کارآفرین ادامه داد: در سالهای گذشته همه مشکلات را به گردن تحریم انداخته ایم ولی هیچ گاه نپرسیدیم که اگر  فردا تحریم نباشد آیا می توانیم با بانکهای دنیا تعامل  داشته باشیم؟ امری که نشان می دهدما نیازمند  مجهز  شدن به دانش و تکنولوژی های روز دنیا در حوزه بانکداری  و استانداردهای روز  بانکداری دنیا هستیم.

به گفته فرزین، لازمه ارتباط با بانکهای جهانی تغییر در  دستور العمل ها، رنکینگ ها، تدوین استانداردها برای همکاری با بانکهای جهانی است و باید در سال جاری این اقدامات را به جد پیگیر شویم.


-----
----------------