×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
محاسبه غلط آمریکایی‌ها ادامه دارد

به گزارش رویداد جدید به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز (یکشنبه) در سالروز قیام تاریخی ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم و در سخنرانی تلویزیونی تصریح کردند: محاسبه غلط آمریکا در دستگاه محاسباتیشان ادامه دارد. الان هم همین جور است. الان هم درباره مسائل گوناگون یک محاسبه‌ای می‌کنند. نمونه‌اش همین مسئله تازه باقیمانده شهادت شهید عزیزمان شهید سلیمانی است. چی فکر میکردند چی شد. آن‌ها فکر میکردند با از بین بردن شهید سلیمانی نهضت و حرکت عظیمی که او نماینده‌اش بود نمودارش بود و نمادش بود این خاموش خواهد شد. می‌بینید که بیشتر شده است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: امسال در سالگرد دوم شهادت شهید سلیمانی این حرکت عظیم، این کار کی بود دست کی بود این را کی میتواند ادعا کند که این کار را من کردم ما کردیم جز کار قدرت الهی و دست قدرت الهی نبود در ایران و در کشور‌های غیر از خارج از ایران.

غیرت دینی ملت ایران؛ عامل نجات کشور در بزنگاه‌های مختلف

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: عامل نجات کشور در بزنگاه‌های مختلف غیرت دینی ملت ایران بوده است. غیرت دینی است که تهدید‌ها را به فرصت تبدیل می‌کند.
ایشان امروز در ارتباط تصویری مردم قم افزودند: عزیزان من! کسانی که این سخن را از این بنده حقیر می‌شنوید. غیرت دینی را حفظ کنید. غیرت دینی را حفظ کنید. عامل نجات کشور در بزنگاه‌های مختلف غیرت دینی ملت ایران بوده است. غیرت دینی است که تهدید‌ها را به فرصت تبدیل می‌کند. یک نمونه‌اش جنگ تحمیلی، دفاع هشت‌ساله یک تهدید بزرگ بود. غیرت دینی مردم، غیرت دینی جوانها، غیرت دینی پدران و مادران و همسران موجب شد که بروند جوان‌های ما در این جبهه و این جنگ درواقع بین المللی را که آمریکای آن روز، شوروی آن روز، ناتوی آن روز، ارتجاع منطقه در آن روز، همه با هم همدست شده بودند که ایران را شکست بدهند و امام را به زانو دربیاورند و نهضت را نابود بکنند، همه‌ی این‌ها را شکست داد و توانست پیروز بشود. این منشائش غیرت دینی بود.

ملت ایران زیر تابوت شهید سلیمانی وحدت و هویت خود را نشان داد

رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند: ملت ایران به معنای واقعی کلمه زیر تابوت شهید سلیمانی هویت و وحدت خودش را نشان داد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری مردم قم افزودند: شهادت همین شهید عزیزمان، شهید سلیمانی واقعاً یک حادثه تاریخی عجیب شد. هیچ‌کس فکر نمی‌کرد، دوستان هم فکر نمی‌کردند که اینجور این حادثه عظمت پیدا کند و خدای متعال برکت به این حادثه بدهد که بتواند هویت دینی وانقلابی مردم را جلو چشم همه قرا بدهد و همه ببینند؛ که به معنای واقعی کلمه زیر تابوت شهید سلیمانی ملت ایران هویت و وحدت خودش را نشان داد. خب در تهران تشییع، در کرمان تشییع و شهر‌های مختلف تشییع. در عراق آن تشییع عظیم اگر چنانچه بنا بر این بود که این پیکر شهید مقدس را به سوریه و لبنان ببرند آنجا همین حادثه به وجود می‌آمد. اگر پاکستان هم میبردند همین‌جور آنجا هم این حادثه به وجود می‌آمد. یعنی این حرکت عظیم ملت مسلمان را این نشان داد این حادثه، حادثه عظیمی بود یعنی شهادت یک شخصیت بزرگی مثل شهید سلیمانی از نظر دشمن و از نظر همه یک تهدید محسوب می‌شد، اما این تهدید را غیرت ملت، ملت مسلمان، ملت ایران تبدیل کرد به فرصت. یک فرصتی شد.

غیرت دینی در آنجایی تأثیرگذار است، که همراه با عقلانیت باشد

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: غیرت دینی در آنجایی تأثیرگذار است، که همراه با عقلانیت باشد.
ایشان امروز در ارتباط تصویری مردم قم افزودند: می‌بیند انسان تبلیغ می‌شود و تلاش فرهنگی وسیعی در واقع انجام می‌گیرد برای این که حوادثی که ناشی از غیرت دینی است، این‌ها را متهم کنند به بی منطقی، خشونت‌های بی منطق. من میخواهم عرض بکنم که نه، این جور نیست قضیه. غیرت دینی در آنجایی که خودش را نشان میدهد و تأثیرگذار است، همراه با عقلانیت هست و غیرت دینی اساساً ناشی از بصیرت است که بصیرت یک شعبه‌ای از عقلانیت است و نشان دهنده‌ی عمق دین‌داری است و در اغلب موارد این غیرت دینی وقتی شما نگاه می‌کنید، می‌بینید که با آن عقلانیت همراه است. شخصیت‌هایی که بیشترین غیرت دینی را دارند، این‌ها غالباً دارای عقلانیت بالا هستند. نمونه‌اش شخص امام بزرگوار. اوج غیرت دینی بود، واقعا هیچ کس را ما ندیدیم و نشناختیم که از لحاظ نسبت به دین و فرهنگ دین و زندگی دینی و سبک زندگی دینی و احکام دینی مثل امام بزرگوار باشد در عین حال در اوج عقلانیت بود. خردمند، عاقل، دانشمند و من خوب است در این مناسبت یاد کنم از فقیه و فیلسوف معاصرمان مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی که ایشان هم همین‌جور بودند. ایشان هم انصافا شاگرد شایسته امام بود و ایشان هم در غیرت دینی در اوج بود هم در عقلانیت یک فیلسوف به معنای واقعی کلمه بود. قیام ۱۹ دی یک ترکیب درخشانی است از غیرت و عقلانیت.


-----
----------------