×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۰ مهر , ۱۴۰۱
مذاکرات زمانی به نتیجه می‌رسد که آمریکا مطالبات ملت ایران را بپذیرد

به گزارش رویداد جدید به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،  احمد وحیدی در آئین تکریم اقبال عباسی استاندار سابق و معارفه غلامعلی حیدری استاندار جدید استان چهارمحال و بختیاری که امروز با حضور نمایندگان مجلس، نخبگان و فعالان سیاسی این استان برگزار شد، گفت: مردم غیور استان چهارمحال و بختیاری با داشتن شهدای بزرگ افتخاری برای کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

 رشادت‌ها و دلاوری‌های مردم استان چهارمحال و بختیاری در طول هشت سال دفاع مقدس

وزیر کشور با اشاره به رشادت‌ها و دلاوری‌های مردم استان چهارمحال و بختیاری در طول هشت سال دفاع مقدس ، تصریح کرد: تیپ قمر همیشه خط شکن بود سخت‌ترین ماموریت‌ها به این تیپ داده می‌شد و با شجاعت و غیرتی مثال زدنی جلو می‌رفت، بیش از دو هزار شهید فضای استان را معطر کرده و ناظر اعمال و رفتار همه ما هستند.
وحیدی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری یک نقطه مهم و تکیه گاه مهم است و تعداد قابل توجهی از شهدای مدافع حرم از این استان است، تصریح کرد: جا دارد در این ایام مبارک که هفته بسیج نام گذاری شده است پیام حضرت امام خمینی (ره) درخصوص پاسداشت و گرامیداشت این ایام را ارج بنهیم و در نظر داشته باشیم که مهم‌ترین رکن قدرت جمهوری اسلامی ایران، مردم هستند. 

بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنام

وی به بیانات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی درخصوص بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنام است و امتداد حرکت خونین شهدا و خط فکری اسلام ناب محمدی است.
وحیدی با بیان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مدیریتی استاندار جدید استان چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و افزود: برادر گرامی آقای حیدری یک بسیجی مخلص و فرزند شهید آماده است تا کمر همت ببندد و همه ظرفیت خود را برای خدمت مردم به کار ببندد.
وی تصریح کرد: به یاری خدا یک جهش جدید در استان با توجه به ظرفیت‌های فراوانی که دارد، اتفاق بیفتد.
وحیدی با تأکید بر این موضوع که با همت و توان همه این مردم امکان غلبه بر مشکلات وجود دارد، خاطرنشان کرد: باید الگوی همه جانبه بسیج مردم را در حوزه اقتصادی پیدا کنیم و به نحو موثری به کار گیریم. با حضور مردم در صحنه سیاسی و اقتصادی مشکلات آسان و حل خواهد شد.
وزیر کشور ادامه داد: باید مسیر حضور مردم دز حوزه اقتصاد را فراهم کنیم اطمینان دارم با مشارکت مردم مشکلات اقتصادی هم حل خواهد شد و اتفاقات اقتصادی بزرگ و مثبتی رخ خواهد داد.
وحیدی به ظرفیت‌های توسعه‌ای استان چهارمحال و بختیاری اشاره کرد و گفت: در حوزه گردشگری این استان دارای ظرفیت‌های بالایی دارد و با استفاده از ظرفیت‌ها باید مشکلات اقتصادی استان نظیر اشتغال و بیکاری حل و فصل شود.
وزیر کشور همچنین گفت: هنر دولت‌ها باید این باشد که حضور و مشارکت مردم در عرصه‌های اقتصادی را فراهم کند. 

عدالت توزیعی در بحث آب از سیاست‌های اصلی دولت

وی با تأکید بر مشکلات آب، گفت: عدالت توزیعی در بحث آب از سیاست‌های اصلی دولت خواهد بود.
وحیدی با بیان اینکه نباید فراموش کرد دولت حضرت مردمی  آیت‌الله رئیسی سه ماه است که سکان هدایت کشور را در دست گرفته است، گفت: امروز دولت در حال برنامه ریزی در حوزه تنظیم بازار است و در بخش کالا‌ها موفقیت‌های به دست آمده و برای مابقی هم در حال برنامه ریزی هستند.
وزیر کشور با اشاره به موضوع مذاکرات پیش روی کشور در عرصه بین المللی هم، گفت: در بحث مذاکره اگر آمریکا به خواسته‌های ملت ایران تن دهد؛ مذاکرات به نتیجه خواهد رسید و اگر به خواسته‌های ملت ایران توجه نکنند؛ ملت مسیر پیشرفت و عزت خود را پیش خواهد برد.
وحیدی در پایان با اشاره خباثت‌های بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: برای آسیب به زدن ملت یک روز پمپ بنزین را هک می‌کنند و یک روز دیگر شرکت‌های هوایی را تحریم می‌می کنند تا این ملت غیور را به زحمت بیندازند.

-----
----------------