×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۲
هم‌بنیان‌گذار جشنواره نهال فین‌تک: حمایت‌های بانک ملی ایران از جشنواره «نهال فین‌تک» قابل تقدیر است

علی رضا هوشمند در گفت‌وگو با خبرنگار بانک ملی ایران با بیان این که جشنواره نهال فین‌تک رویدادی است که در پایان هر سال با پرداختن به موضوع فین‌تک در ایران و معرفی مجموعه‌ای از محصول، راهکار و افراد موثر در این حوزه، برای رشد نوآورانه این صنعت برگزار می شود، در خصوص اهداف و اهمیت برگزاری جشنواره نیز اظهار کرد: مساله‌محوری، نوآوری و طراحی انسان‌‌محور به ‌منظور ارزیابی اپلیکیشن، محصول و راهکارهایی که به رقابت وارد شدند، معیارهای اصلی داوری هستند.

وی نقش بانک ملی ایران و مرکز فینوداد در برگزاری این جشنواره را  قابل توجه و تقدیر عنوان کرد و افزود: نهادها، موسسات مالی و بانک‌های کشور به عنوان بازیگران اصلی صنعت فین‌تک می‌توانند با حمایت و مشارکت در رویدادهای این صنعت به پربارتر شدن و رشد نهال فین‌تک در کشور کمک کنند. امسال نیز جشنواره نهال فین‌تک به میزبانی بانک ملی ایران و از سوی مرکز نوآوری فینوداد به عنوان بازوی شتاب دهی و همچنین شرکت‌های گروه سداد به ‌صورت جدی راهبری و حمایت شد که این موضوع زمینه ارتقای کیفیت رویداد و اطلاع‌رسانی قوی‌تر را فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه فین تک ها نظام بانکی را در افزایش کیفیت خدمات یاری می کنند و بانک ملی ایران در عرصه استفاده از فناوری های نو بسیار موفق عمل کرده است، تصریح کرد: بانک ملی ایران تلاش دارد تا با حضور جدی در عرصه فین تک ها، فرآیندهای ارائه سرویس‌های مالی به مشتریان خود را ساده‌تر کند.

هم‌بنیان‌گذار جشنوار نهال فین‌تک در ادامه با بیان اینکه افراد تاثیرگذار در رشد و تکامل صنعت فین‌تک و همچنین تولیدکنندگان محتوا دو حوزه جدید این جشنواره هستند، تصریح کرد: در این دوره از جشنواره کسب‌ وکارها و استارتاپ‌های نوپایی که با خلاقیت و نوآوری توانسته‌اند در یک سال اخیر محصولی جدید با معیار سادگی، کاهش هزینه‌ها و سرعت بخشی به امور مالی به اکوسیستم فناوری مالی کشور ارائه کنند، معرفی خواهند شد.

هوشمند در پایان خاطرنشان کرد: جشنواره نهال فین‌تک برای نخستین‌ بار اسفند ۱۳۹۸ برگزار شد و دومین دوره آن در اسفند سال گذشته با نگاهی ویژه به اپلیکیشن و راهکارهای برتر در دوران همه‌گیری کرونا منتخب‌هایی از بخش‌های مختلف حوزه فین‌تک را معرفی کرد. سومین دوره نیز فردا چهارم اسفندماه از ساعت ۱۷ و ۳۰ تا ۲۱ برگزار می‌شود.