×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳
انتخاب فولاد مبارکه به‌عنوان شرکت برتر از لحاظ ارزش در بورس کالا

به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، تندیس «شرکت برتر ازلحاظ ارزش در بورس کالا» را به محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل فولاد مبارکه اهدا کرد. ثبت بالاترین فروش اعتباری به‌منظور حمایت از صنایع پایین‌دست به‌خصوص خودروسازان و تولیدکنندگان لوازم‌خانگی و همچنین حضور به‌عنوان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده تلفیقی به‌منظور تأمین نیاز بازار داخل از محل واردات ورق، ازجمله دلایل این انتخاب اعلام شد.

محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، در این همایش اظهار کرد: به دنبال سیاست‌های دولت مبنی بر کنترل قیمت‌ها در بازار و در بورس کالا، سیاست فولاد مبارکه افزایش ارائه محصولات فولادی در بورس کالا، پوشش کل ترازها و کنترل قیمت‌هاست.

وی افزود: از ابتدای شکل‌گیری دولت جدید، علی‌رغم اینکه ورق فولادی کالایی بوده که با کمبود آن در بازار مواجهیم، قیمت‌های آن تغییر نکرده است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با اشاره به بازدهی سهام شرکت‌ها در بورس کالا گفت: شرکت فولاد مبارکه ارزشی نزدیک به ۳۶۰ هزار میلیارد تومان دارد و اگر بازدهی سهام فولاد و سهامی از این دست را با سهام بازارهای موازی مقایسه کنیم، شاهد آن خواهیم بود که بازدهی آن بیش از یک دهه (در میان‌مدت و بلندمدت)، بیش از بازارهای موازی همچون مسکن، طلا و ارز بوده است.
وی ادامه داد: سهام فولاد در مقایسه با بازارهای خود در بازه زمانی یکسان، رشد ۳ برابری داشته و این بازدهی مدیون سودآوری این شرکت و شرکت‌های مشابه از این دست است.


-----
----------------