×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳
بازدید مدیرعامل «ومعادن» از روند پیشرفت پروژه های فولاد سرمد ابرکوه / تداوم ایجاد اشتغال در بستر توسعه

دکتر اردشیر سعدمحمدی در این بازدید، ضمن دریافت گزارش مدیران مربوطه، طی نشست مفصلی، چالش ها و مشکلات جاری اجرای طرح ها را مورد بحث و بررسی قرار داده و نظرات و رهنمودهای لازم را برای پیشبرد بهتر کار، ارائه داد.

وی با اظهار تشکر و قدردانی از تلاش های انجام شده، مدیران مجموعه را به سرعت بیشتر در اجرای طرح های توسعه و توجه ویژه به نیازهای زیرساختی آینده تولید فراخواند.

مدیرعامل هلدینگ «ومعادن» با تأکید بر اهمیت توسعه در بنگاههای تولیدی گفت: شرایط به گونه ای است که مجموعه ها اگر توسعه نداشته باشند می میرند. اجرای پروژه های تعریف شده در زمان مقرر رگ حیاتی مجموعه است که باید در زمان مقرر عملیاتی شود.

وی افزود: استان یزد پتانسیل های صنعتی قابل توجهی دارد و تجارب خوبی از حضور پررنگ شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در این  استان وجود دارد. امید می رود با حدود ۳۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری های جدیدی که در فولاد سرمد ابرکوه در قالب اجرای سه پروژه احداث کارخانه فولاد سازی، واحد احیاء و کلاف سازی صورت می گیرد شاهد رشد و توسعه بیشتر این منطقه باشیم.

دکتر سعد محمدی میزان تولید اشتغال مستقیم با اجرای این سه طرح را بین هزار تا هزارو پانصد نفر اعلام کرد.

وی همچنین در خصوص تأمین زیرساختهای آب و برق واحدهای تولیدی افزود: اولویت تأمین برق مجتمع، با توجه به جمیع جهات بایستی بررسی گردد، ولی نیاز به سرمایه گذاری برای تولید برق به میزان ۳۰۰ مگاوات در برنامه مطالعه قرار گرفته است. همچنین برای تأمین آب مورد نیاز، مطالعات و اقدامات لازم برای استفاده از پساب شهری از طریق احداث تصفیه خانه در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات خاطرنشان کرد: بنا داریم با مساعدت مسئولین استان و در اختیار گرفتن پهنه های معدنی در منطقه، نسبت به تأمین خوراک سنگ آهن مورد نیاز و تکمیل زنجیره تولید در مجمتع فولاد سرمد ابرکوه اقدام کنیم. با این وجود، تمهیدات لازم جهت تأمین بخشی از مواد اولیه از معدن چادرملو هم پیش بینی شده است.

یادآوری می شود مجتمع صنایع آهن و فولاد سرمد ابرکوه با هدف توسعه صنایع فولادی و همکاری در برنامه‌های تکمیل زنجیره‌ی تولید با هدف ایجاد توازن و تعادل در مواد اولیه و محصولات و همچنین تعامل با واحدهای صنایع فولادی مشابه به منظور تأمین بخشی از نیازهای فولادی کشور در استان یزد مشغول فعالیت است.


-----
----------------