×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳
بانک توسعه تعاون الگویی موفق از فعالیت توسعه ای ارائه داده است

مهدی مسکنی معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کارگاه آموزشی مدیران ستادی و استانی بانک توسعه تعاون اظهار داشت: این بانک در طول سال‌ها فعالیت با رویکرد توسعه ای الگویی موفق بوده است و شایسته است این نوع فعالیت ترویج یابد.
وی افزود: نقش بانک توسعه تعاون در حمایت از تعاونی ها بسیار مهم است و نیاز است تا بانک همانند نقش آفرینی در طرح های ملی و تسهیلات تکلیفی، برنامه و طرحهایی ویژه ای با حمایت وزارت تعاون جهت تقویت این بخش ارائه نماید .
مسکنی تصریح نمود: در وضعیتی که بانک توسعه تعاون بر مدار توسعه ای و تخصصی در حال فعالیت می باشد، می توان این بانک را به عنوان الگویی در اجرای بانکداری اسلامی نیز به شمار آورد چرا که بسیاری از جنبه های نوآورانه تامین مالی و بانکداری اسلامی در بانک قابلیت اجرا و الگوسازی دارد.
معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید نمود: دستاوردهای تعاون در سطح اقتصاد ملی قابل ملاحظه است، ۷۰ درصد حمل و نقل مسافر و ۴۰ درصد حمل و نقل بار کشور از سوی تعاونی ها صورت می پذیرد و حدود ۸۴۰ هزار واحد مسکونی در طرح های ملی از جمله مسکن مهر از طریق تعاونی ها ساخته شده است و در راستای جهاد تبیین می توان این گونه دستاوردها را برای عموم اطلاع رسانی نمود.
وی گفت: روز ملی حمل و نقل نیز بر اساس ایفای نقش اعضای تعاونی های حمل و نقل در حمل بار از بندر ماهشهر به اقصی نقاط کشور در روزهای سخت و دشوار دفاع مقدس نامگذاری شده است.
مسکنی تصریح کرد: مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت متولی تسهیل و رسیدگی به امور تعاونی هستند و چنانچه تعاونی ها در چرخه های اقتصادی آسیب دیده اند، وظیفه نهادهای تخصصی بخش این است که در رفع مشکلات و گره گشایی کار آنان اتخاد تدابیر نموده و راهکارهای موثر بکار گیرند.
وی گفت: هر چه یک نهضت به سمت نظام سازی تمایل پیدا نماید، گرچه ساختار آن بزرگتر می شود، اما باید مراقبت نمود خدمات به جامعه هدف نیز به نحوه بهتری تداوم یابد و خدمات رسانی در چرخه پیچ و خم اداری معطل نماند.
وی در ادامه نتیجه گیری کرد: شایسته است نهادهای متولی بخش تعاون نیز فراتر از ساختارهای اداری، در مواجهه با تعاونگران با رویکرد دلسوزانه و حمایتی رفتار نمایند و زمینه سازی لازم‌ برای تسهیل کسب و کارهای تعاونی ها را فراهم نمایند.
مسکنی گفت: مطالعات میدانی اقتصادهای موفق نشان دهنده این است که مردم مبتنی بر زیرساخت های فناوری اطلاعات عهده دار تمامی بخش های اقتصاد هستند و از این رو مردمی سازی اقتصاد بسیار حائز اهمیت است.
در این رویداد محمد شیخ حسینی سرپرست بانک توسعه تعاون، سید باقر فتاحی رئیس و محمد جعفر ایرانی و امیر هوشنگ عصارزاده اعضای هیات مدیره بانک و مدیران ستادی و استانی بانک نیز حضور داشتند.


-----
----------------