×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳
تاکید مدیرعامل بانک تجارت بر سرعت عمل در تامین مالی زنجیره تولید/ امسال تمام ظرفیت صنعت خودروسازی کشور با سامانه تامین مالی زنجیره تامین بانک تجارت پشتیبانی می‌شود

 به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی و ارتقاء سرمایه اجتماعی بانک تجارت، هادی اخلاقی فیض آثار، دوشنبه بیست‌ونهم فروردین ماه در همایش آگاهی‌رسانی پروژه تامین مالی زنجیره تامین (SCF) با اشاره به اقدامات بانک در استقرار این روش تامین مالی گفت: در سال گذشته در قالب قرارداد با ایران خودرو، ابتدا هزار میلیارد و در ادامه دو هزار میلیارد تومان منابع در قالب تامین مالی زنجیره تامین تصویب شد و با توجه به اینکه اغلب قطعه‌سازان همکاری مشترکی را با خودروسازان دارند انتظار داریم در سال جاری تمام ظرفیت صنعت خودروسازی کشور با سامانه تامین مالی زنجیره تامین بانک تجارت پشتیبانی شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در زمینه تامین مالی زنجیره تولید هماهنگی بسیار خوبی بین بانک مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار رخ داده، افزود: در سال جاری کار بسیار پرحجمی را به ویژه در همین ماه‌های ابتدایی در حوزه تامین مالی زنجیره تامین در بخش‌های تولید و توزیع داریم و در این راستا همکاری دو بازار پول و سرمایه در خلق ارزش و تامین مالی پرقدرت تاثیر بسزایی خواهد داشت.

اخلاقی با تاکید بر اهمیت سرعت عمل بیشتر بخش‌های مختلف بانک در استقرار این روش تامین مالی، افزود: از این پس تامین مالی مشتریان تا حد ممکن باید به سمت استفاده از روش تامین مالی زنجیره تامین (SCF) سوق داده شود تا مشتریان نیز از فواید این روش بهره‌مند شوند. بنابراین معاونت‌های اعتباری و بانکداری شرکتی و تجاری باید درخواست‌ها و نیازمندی‌های خود را به طور مستمر اعلام و پیگیری کنند و در همکاری با بانک مرکزی در زمینه تکمیل دستورالعمل‌های مرتبط پیشرو باشیم.

مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به سخنان ریاست جمهوری در دیدار با رهبر معظم انقلاب و طرح موضوع تامین مالی زنجیره تولید (SCF) در آن دیدار گفت: این امر نشان‌دهنده اهمیت فوق‌العاده این روش تامین مالی در سیاست‌های اقتصادی کشور است.

وی افزود: تا ۱۵ اردیبهشت ماه پنج استان به صورت پایلوت صورت حساب‌های الکترونیک دریافت می‌کنند و بعد از آن باید تمامی مدیریت‌های شعب و مناطق از این ابزار استفاده کنند و در پایان خردادماه هر مجموعه‌ای که در ارائه این روش تامین مالی به مشتریان پیشرو باشد، مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

سهم ۵۰ درصدی روش تامین مالی زنجیره تولید واحدها تا پایان خرداد امسال

نایب رئیس هیات مدیره بانک تجارت هم هدف از برگزاری این همایش را همگرایی واحدهای مختلف بانک عنوان کرد و گفت: این محصول، ممزوجی از فناوری اطلاعات و کسب و کار است و امروز به صورت حرفه‌ای در حال فعالیت بوده و از بهترین محصولاتی است که در شبکه بانکی توانسته نیازمندی‌های حوزه کسب و کار را برطرف سازد.

مرتضی ترک تبریزی، با اشاره به سند تحول دیجیتال و برنامه‌های آن در سه گروه بانکداری شرکتی مشتریان خرد و مشتریان گروه Z گفت: در بخش مشتریان شرکتی، باید محصولاتی را بر پایه داده تدارک ببینیم و به‌عنوان یک سازمان داده‌محور باید ریسک‌ها شناسایی، هزینه‌ها کاهش و درآمدها افزایش داده شود و با شناسایی و نیازهای مشتریان آنان را مشعوف کنیم. در همین راستا در روش تامین مالی SCF نقش‌ها و فرایندها دیده شده و بخش‌های مختلف مدت‌هاست که کار را به دست گرفته‌اند و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره نیز اقبال و حمایت خوبی داشته‌اند.

وی خاطر نشان کرد: سیاست‌های ابلاغی از بانک مرکزی این بوده که تا پایان خرداد امسال ۵۰ درصد تامین مالی از این روش صورت پذیرد. بانک تجارت در این میدان کاملا آماده است. در این مسیر خواهشمندیم همه بخش‌ها کمک کنند تا از این ابزار برای سودآوری، کسب درآمد و کاهش هزینه استفاده شود.

همایش آگاهی‌رسانی پروژه تامین مالی زنجیره تامین (SCF) در سالن الغدیر مدیریت امور اعتباری بانک تجارت به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.


-----
----------------