×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳
تقدیر رییس کمیته امداد از همراهی بانک ملی ایران با امدادگران و جامعه هدف مددجویان

 به گزارش رویداد جدید به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، سید مرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک همکاری میان بانک ملی ایران و کمیته امداد امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه علی رغم سختی های نظام اقتصادی کشور به ویژه در سال گذشته، بانک ملی ایران همراه این نهاد بوده است، افزود: در نخستین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت آیت الله رییسی، زمان بر بودن دسترسی را یکی از مهم ترین مشکلات در بخش تسهیلات اشتغال عنوان کردیم که با دستور رییس جمهوری و ابلاغ بانک مرکزی، تکلیف ۵۰ هزار میلیارد ریالی تسهیلات اشتغال زایی به بانک های عامل ابلاغ شد.
وی با تاکید بر اینکه امام راحل (ره) به زیبایی آیه های قرآنی را در لایه های زندگی اجتماعی ما پیاده کرده و از این رو یکی از اصلی ترین ماموریت های ما نشان دادن مدیریت کارآمد نظام و مدیریت اسلامی است، اظهار کرد: تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران برای اشتغال زایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در ۶ ماهه اول و دوم سال گذشته علی رغم مشکلات اقتصادی کشور، نشان می دهد این بانک در سختی ها نیز همراه همیشگی بوده است.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) دکتر فرزین را مرد میدان در روزهای سخت خواند و بیان کرد: در سه سال گذشته بخش قابل توجهی از تسهیلات تکلیف شده به بانک ملی ایران به جهت اعطای تسهیلات قرض الحسنه و ایجاد اشتغال برای مددجویان محقق شده که این عملکرد بسیار قابل تقدیر است.
بختیاری خاطر نشان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) سال گذشته بیش از ۳۰۰ هزار فرصت شغلی را فراهم کرد و امسال نیز ماموریت ایجاد ۵۰۰ هزار شغل را داریم که بانک ملی ایران در این ثواب بزرگ مشارکت قابل توجهی دارد.
همچنین دکتر محمدرضا فرزین مدیرعامل بانک ملی ایران در این مراسم با تاکید بر اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) یک نهاد مقدس برای خدمت رسانی به طبقات آسیب پذیر جامعه به لحاظ اقتصادی است، گفت: تحریم ها در دهه گذشته معیشت مردم را آسیب پذیر کرد و کمیته امداد امام خمینی (ره) بیش از پیش به عنوان یک نهاد بنیادی در کنار اقشار آسیب پذیر جامعه قرار گرفت.
وی با تاکید بر اینکه بانک ملی ایران توجه ویژه ای به کمیته امداد امام خمینی (ره) دارد، تصریح کرد: این بانک در اکثر شهرها و روستا ها و حتی مناطق دورافتاده کشور شعبه دارد و امیدواریم بتوانیم علی رغم سیاست کاهش تعداد شعب بانکی، خدمت رسانی در این مناطق را ادامه دهیم.
مدیرعامل بانک ملی ایران با بیان اینکه این بانک به لحاظ گستردگی شعب خدمت رسانی قابل توجهی به هموطنان دارد، اظهار کرد: متاسفانه بحث ناترازی نقدینگی در بانک ملی ایران با توجه به محدودیت های بانک های دولتی و همچنین شرایط اقتصادی کشور وجود دارد که سعی داریم تا در سال جاری حل و فصل کنیم اما با این وجود امیدواریم بتوانیم به شایستگی در خدمات رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) به مردم سهیم باشیم.
محمد شیریجیان معاون برنامه ریزی و تحول بانک نیز با اشاره بر توجه جدی بانک ملی ایران برای همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: علی رغم محدودیت های منابع مالی به ویژه در بخش قرض الحسنه، تعامل حداکثری با کمیته امداد امام خمینی (ره) همواره مورد تاکید مدیران و هیات مدیره بانک بوده است.
همچنین محمود خادمیان صندوق پس انداز ملی ایران نیز با تاکید بر اینکه ۳۰ تا ۴۰ درصد تکالیف ابلاغی دولت به نظام بانکی کشور سهم بانک ملی ایران است، گفت: در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۳۲ هزار میلیارد ریال تکلیف در قالب اعطای تسهیلات اشتغال زایی و مشاغل خانگی به بانک محول شد که بیش از ۸۹ درصد آن تحقق پیدا کرد. در سال جاری نیز ۵۰ هزار میلیار ریال تکلیف به بانک ملی ایران محول شده است که به یاری خداوند متعال با حداکثر میزان محقق خواهد شد.


-----
----------------