×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳
تولید کنسانتره آهن از مرز ۵۱ میلیون تن گذشت

به گزارش رویداد جدید به نقل از  روابط عمومی ایمیدرو، شرکت های تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن از ابتدای فروردین تا پایان اسفند ۱۴۰۰، حدود ۵۱ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۷ تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴۹ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۴۴۵ تن بود.

از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۱۶ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۳۶۲ تن، «چادرملو» ۱۲ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۳۹۳ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۶ میلیون و ۱۰۱ هزار و ۵۱۵ تن، «گهر زمین» ۴ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۱۹۶ تن، «مرکزی» ۳ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۲۹۱ تن، «توسعه فراگیر سناباد» ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۸۲ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۲ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۱۲۸ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان»، یک میلیون و ۴۷۰ هزار و ۲۸۰ تن، «صبانور» یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۹۴۲ تن و «جلال آباد» ۳۸۰ هزار و ۸۱۸ تن کنسانتره آهن تولید کردند.
طی سال گذشته، شرکت های بزرگ ۱۶ میلیون و ۹۴۰ هزار و ۳۰۱ تن کنسانتره به شرکت ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۱۸ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۱۸۸ تن)، حدود ۱۰ درصد کاهش نشان می دهد.
میزان تولید کنسانتره آهن در ماه اسفند، ۴ میلیون و ۹۸ هزار و ۸۵۷ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۳ میلیون و ۵۳۳ هزار و ۹۰۳ تن)، نزدیک به ۱۶ درصد افزایش یافت.

افزایش ۱۱۶ درصدی تولید و ۲۶ درصدی ارسال دانه بندی
شرکت های بزرگ، از ابتدای فروردین تا پایان اسفند، یک میلیون و ۹۴۷ هزار و ۵۹۹ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۹۰۲ هزار و ۴۵۴ تن)، ۱۱۶درصد افزایش نشان می دهد. ارسال سنگ آهن دانه بندی نیز با ۲۶ درصد افزایش، از یک میلیون و ۷۸۴ هزار و ۵۱۹ تن در سال ۹۹ به ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۱۰ تن طی سال ۱۴۰۰ افزایش یافت.

برچسب ها : ,

-----
----------------