×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳
شایان: پرداخت تسهیلات بانک مسکن ۱۰۵ درصد رشد داشته است

به گزارش رویداد جدید به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن– هیبنا، دکتر محمود شایان در گفت وگو با رسانه ملی افزود: جهت تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن، منابع بانک به بیش از ۴۲ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: سرمایه بانک از ۱۳ هزار به ۳۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافت که این مهم ترازنامه بانک را در سال گذشته بهبود بخشید.

دکتر شایان ادامه داد: نرخ کفایت سرمایه بانک مسکن به عنوان تنها بانک دولتی در سال گذشته از استادارد تعیین شده (هشت درصد) که در حال حاضر نیز به بیش از ۱۰ درصد رسیده است.

مدیرعامل بانک مسکن اظهار داشت: در طرح نهضت ملی مسکن، تکلیف بانک مرکزی در سال گذشته برای ۲۷ بانک و موسسه مالی و اعتباری، پرداخت ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات و سهم بانک مسکن نیز ۶۳ هزار میلیارد تومان بود که توانستیم با پرداخت بیش از۷۵ هزار میلیارد تومان،فراتر از تکلیف قانونی خود عمل کنیم.

وی یادآور شد: میزان پرداخت تسهیلات بانک مسکن از سال ۱۳۸۴تا۱۳۹۴، ۵۵ هزار میلیارد تومان و در سال ۱۳۹۹، ۳۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

تلاش بانک برای تحقق شعار سال

دکترشایان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار سال «تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین»، تاکید کرد: بانک مسکن، بانکی توسعه‌ای و تخصصی در حوزه ساختمان است و در زمینه تولید، توانسته است در این بخش و بخش‌های مرتبط، تسهیلات قابل‌توجهی پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: مسکن محرک و موتور پیشران بخش تولید است و بانک مسکن با تسهیلاتی که در این حوزه پرداخت می‌کند، می‌تواند صنایع پسین و پیشین آن را فعال کند که این موضوع در سایر صنایع نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت.

دکتر شایان تصریح کرد: در زمینه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، بانک مسکن، سقف تسهیلات را برای تشویق انبوه‌سازانی که از فنون نوآورانه و دانش‌بنیان در ساخت استفاده می کنند، افزایش داده است.

وی افزود: ساخت مسکن با روش‌های نوین و فناورانه باعث صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی خواهد شد و نیازمند حمایت است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: بیش از ۱۲۰ صنعت وابسته به بخش ساختمان وجود دارد که رونق این بخش می‌تواند به اشتغال‌آفرینی در سطح کشور منجر شود.

دکتر شایان ادامه داد: همکارانم مصمم هستند که شعار سال را در هر سه بخش محقق کنند.

اقدامات بانک در حوزه مسوولیت اجتماعی

وی با اشاره به اقدامات بانک در حوزه مسوولیت‌ اجتماعی گفت: در سال های گذشته ۱۸ مدرسه در مناطق محروم توسط بانک مسکن برای تعالی سطح آموزش کشور و رشد کیفیت آموزشی در این مناطق ساخته شده است.

دکتر شایان ادامه داد: هم‌اکنون ۹ مدرسه در حال احداث و همچنین تجهیز بیمارستان‌ها و مساجد مناطق محروم از دیگر اقدامات بانک مسکن درحوزه مسوولیت اجتماعی است.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: یکی دیگر از اقدامات تاثیرگذار در این حوزه، کمک به آزادی ۱۴ زندانی جرایم غیرعمد بوده که کارکنان بانک توانستند با انجام این مهم در استحکام کانون گرم خانواده ها نقش بسزایی را ایفا کنند.


-----
----------------