×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳
شفافیت، مبنای عملکرد مالی ایران‌خودرو است/ سهم دولت در ایران‌خودرو از ۷۰ به ۵.۷ درصد رسیده است

به گزارش رویداد جدید به نقل از ایکوپرس- محمد نیک‌فر افزود: ایران‌خودرو شرکتی بورسی است که در مقاطع زمانی سه، شش و نه ماهه و پایان سال، عملکرد مالی خود را به سازمان بورس اعلام می‌کند، علاوه بر این‌، سازمان حسابرسی که زیرمجموعه وزارت اقتصاد و دارایی است، صورت‌های مالی و حساب‌ها را به صورت شش ماهه و سالیانه حسابرسی می‌کند. 
وی ضمن انتقاد از به کار بردن عبارت عدم شفافیت در صورت‌های مالی خودروسازان توسط برخی از نمایندگان مجلس، گفت: شفافیت، مبنای عملکرد مالی ایران‌خودرو است، مجمع شرکت سالی یک بار برگزار می‌شود که صورت‌های مالی به تصویب سهامداران می‌رسد.
وی درخصوص بنگاه‌داری خودروسازان نیز اظهار کرد: در جایی که ضرورت ایجاب کرده است و بخش خصوصی حاضر به سرمایه‌گذاری نشده و ظرفیت‌های این بخش توان پاسخ‌گویی به نیازمندی‌هایمان را نداشته، ناچار به سرمایه‌گذاری شده ایم که امری اجتناب‌ناپذیر برای تکمیل زنجیره ارزش تولید بوده است. روابط پسین و پیشین بخش‌های مختلف اقتصادی کشور، شبکه کاملی نیست و کسری‌های آن باید توسط شرکت های تولید کننده خودرو تکمیل شود.
نیک‌فر ادامه داد: این موضوع ارتباطی به وزارت صمت نداشته و جزیی از سیاست‌های اجرایی خودروساز است.
وی خاطرنشان کرد: سهام دولت در ایران‌خودرو در سال‌های اخیر از ۷۰ درصد به ۵.۷ درصد رسیده است که به قرار اطلاع واگذاری این میزان نیز در برنامه دولت قرار دارد.
وی افزود: تصمیم گیری و تصمیم‌سازی طبق اساس‌نامه ایران خودرو در چارچوب منافع و برنامه‌های بلندمدت مجموعه انجام می شود و ارتباطی به وزارت صمت ندارد.


-----
----------------