×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳
هدف‌گذاری رشد ۱۲.۵ درصدی حوزه صنعت و ۱۰ درصدی بخش معادن و تجارت در سال ۱۴۰۱

به گزارش رویداد جدید به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، “سیدرضا فاطمی‌امین” در مراسم اختتامیه گردهمایی مدیران ارشد این وزارتخانه تأکید کرد: همه مدیران وزارتخانه مکلف هستند با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های موجود و سازوکارهای طراحی شده، برای دستیابی به اهداف سال تلاش کنند.

وی تصریح کرد: همه مدیران وزات صمت در هر نقطه از کشور مسوول حوزه کاری خود در امور مرتبط با کسب‌وکارها هستند و باید به شکل فعال و پیگیرانه، دنبال رفع موانع پیش روی تولید و تجارت باشند.

فاطمی امین افزود: در تأمین زیرساخت‌های مرتبط با حوزه صنعت، معدن و تجارت، باید همه ظرفیت‌های ممکن فعال شوند و لازم است وضعیت واحدهای صنعتی به طور مستمر مورد رصد و پایش قرار گیرد.

وزیر صمت ادامه‌داد: مسوولیت همه امور مرتبط با سرمایه‌گذاری در استان‌ها بر عهده مدیران صمت استانی است و باید ضمن هدایت درست سرمایه‌گذارها، جانمایی واحدها بر اساس اصل توزیع متوازن در مناطق مختلف، انجام شود.

فاطمی‌امین تأکید کرد: رویکرد اصلی وزارت صمت، مدیریت یکپارچه با امکان بهره‌برداری حداکثری از تمام ظرفیت نیروهای موجود است.

وی یادآور شد: در صورتی که این شیوه مدیریتی درست اجرا شود، نتایج قابل رصد بوده و امکان برنامه‌ریزی برای آینده بهتر فراهم می‌شود؛ برای مثال اگر در پروژه ثبت قیمت، آمار فروش و فاکتور به درستی در سامانه جامع تجارت ثبت شود، آمار تولید نیز به شکل دقیق‌تری قابل محاسبه بوده و متناسب با آمار موجود، سایر اقدامات و برنامه‌های مرتبط با تولید واحدها قابل پیگیری است.

وزیر صمت با اشاره به طراحی و اجرای سازوکار جدیدی با عنوان سامانه پاسخگویی در این وزارتخانه، گفت: مأموریت تعریف شده برای طراحی و اجرای این سامانه یکپارچه‌سازی مدیریت و ساماندهی درگاه‌های ارتباطی و پاسخگویی به درخواست‌ها و نیازهای ذینفعان بخش صنعت، معدن تجارت است.


-----
----------------