×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : جمعه, ۱۲ خرداد , ۱۴۰۲
کسب ۳۳ هزار میلیارد ریال سود در عملیات واسطه گری پولی توسط بانک اقتصادنوین

بر اساس اطلاعات منتشرشده در سامانه کدال، بانک اقتصادنوین در سال گذشته، حدود ۲۱۳ هزار میلیارد ریال از محل واسطه‌گری پولی درآمد کسب کرده و در مقابل نزدیک به ۱۸۰ هزار میلیارد ریال سود علی‌الحساب به منابع تأمین‌شده پرداخت کرده است. مقایسه این دو رقم نشان می‌دهد در سال ۱۴۰۰، از این محل قریب به ۳۳ هزار میلیارد ریال سود نصیب این بانک شده که بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال از سود کسب شده در سال ۱۳۹۹ بیشتر است.

▫️واکاوی آمار منتشر شده در کدال همچنین نشان می‌دهد یکی از رکوردهای کم نظیر این بانک در اسفند ماه ۱۴۰۰ رقم خورده است. در این ماه بیش از شش‌هزار میلیارد ریال سود در عملیات واسطه‌گری پولی به نام بانک اقتصادنوین ثبت شد که این رقم در چند سال گذشته کم‌سابقه بوده است.

▫️همچنین این بانک در سال ۱۴۰۰، حدود ۱۶هزار میلیارد ریال درآمد کارمزدی شناسایی کرده که نسبت به سال پیش از آن حدود ۷۰ درصد رشد را تجربه کرده است.

▫️با تحولات چشمگیر این بانک در سال‌های اخیر، کسب این میزان سود در سال ۱۴۰۰ قابل پیش بینی بود و به نظر می رسد این روند در سال ۱۴۰۱ نیز تداوم خواهد داشت و کام همه ذینفعان از جمله سپرده‌گذاران و سهامداران را شیرین‌تر خواهد کرد.

-----
----------------