×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳
گل‌گهر عضو دائم انجمن بین‌المللی تامین‌اجتماعی شد

مهندس حمزه اله‌بخش، یکی از استراتژی‌های تحقق چشم انداز مورد نظر سازمان مذکور (چشم‌انداز صفر: ZERO VISION) شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر را برقراری ارتباط و عضویت در مجامع بین‌المللی به منظور کسب تجارب و رهنمودهای جهانی در حوزه ایمنی و سلامت خواند.

وی با بیان اینکه تلاش‌های صورت گرفته در این خصوص و پیوستن به انجمن ISSA MINING نتیجه داده است، گفت: انجمن بین‌المللی تامین اجتماعی ISSA در سال ۱۹۲۷ تحت نظارت سازمان بین‌المللی کار از سازمان‌های تابعه سازمان ملل، تاسیس شد و بالغ بر ۳۲۰ سازمان برجسته از ۱۶۰ کشور جهان در آن عضویت دارند و مقر آن در ژنو سوئیس است.

اله‌بخش افزود: ISSA یک سازمان بین‌المللی پیشرو در جهان برای موسسات تامین اجتماعی، دپارتمان‌ها و سازمان‌های حاکمیتی است که از طریق رهنمودهای حرفه‌ای، دانش تخصصی، خدمات و پشتیبانی، تعالی را در مدیریت تأمین اجتماعی ارتقاء می‌بخشد تا اعضای خود را قادر سازد سیستم‌ها و سیاست‌های پویای تأمین اجتماعی را توسعه دهند.

مدیر سلامت، ایمنی و محیط زیست گل گهر درباره ISSA گفت: ۶ تریلیون دلار توسط اعضاء این سازمان در حوزه ایمنی، سلامت و رفاه سرمایه‌گذاری شده است و ۳ میلیارد نفر توسط اعضای آن تحت پوشش قرار گرفته‌اند و بیش از ۶۰۰ شیوه‌نامه در پایگاه داده انجمن موجود است.

وی افزود: نهاد مرتبط با این سازمان در ایران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و این انجمن، کمپینی را در جهان با نام VISION ZERO (چشم انداز صفر) راه‌اندازی کرده که شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر چشم‌انداز حوزه OH&S خود را بر این اساس تعریف کرده است.

وی با بیان اینکه از دبیر کل این انجمن برای حضور در دومین همایش ملی ایمنی در معادن و صنایع معدنی که در آینده نزدیک به میزبانی گل‌گهر برگزار می‌شود دعوت شده است، گفت: این دعوت به منظور آشنایی با فعالیت‌ها و خدمات این انجمن در سه حوزه ایمنی، سلامت و رفاه و تشریح چگونگی دستیابی به چشم‌انداز صفر صورت گرفته است.


-----
----------------