×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۳ فروردین , ۱۴۰۲
دریافت ارز حاصل از صادرات توسط صرافی توسعه صادرات تا اطلاع ثانوی

به گزارش تجارت گردان به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، محسن بوالحسنی افزود: صرافی ­های توسعه صادرات و ملی به عنوان صرافی­ های منتخب تا اطلاع ثانوی ارز حاصل از صادرات سال های یاد شده را به صورت حواله با نرخ های تعیین شده از سوی بانک مرکزی دریافت می­ کنند.
وی گفت: دریافت اسکناس به منظور رفع تعهدات صادراتی جاری تا سقف­ های تعیین شده توسط بانک مرکزی کماکان ادامه داشته و برای دریافت اسکناس به منظور رفع تعهدارزی سنوات گذشته، در انتظار تعیین تکلیف بانک مرکزی و دریافت اطلاعات در مورد میزان و نرخ آن هستیم.
وی در مورد اظهارنظرهای اعلام شده در مورد عدم وجود مکانیزم لازم برای بازگشت ارز از کشورهای عراق، پاکستان و افغانستان، گفت: صرافی توسعه صادرات با ایجاد شبکه­ های لازم کار انتقال ارز از کشورهای مذکور را انجام می دهد.
بوالحسنی از صادرکنندگانی که در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات از کشورهای یادشده دچار ابهام هستند خواست در صورت نیاز به راهنمایی و مشورت به شعب این شرکت و یا بانک توسعه صادرات ایران مراجعه کنند.
مدیرعامل صرافی بانک توسعه صادرات ایران در مورد صادرات ریالی، اظهار داشت: موضوع مستثنی بودن صادرات ریالی به کشورهای عراق و افغانستان منتفی شده و به موجب بخشنامه های ابلاغی، ما به ازای هرگونه صادراتی صرفا به صورت ارزی خواهد بود و همچنین تسویه تعهدات مربوط باید همانند صادرات به سایر کشورها به صورت ارزی ایفا شود.

-----
----------------