×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۱
تداوم روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز

به گزارش خبرنگار ایبِنا؛ مشاهدات میدانی از بازار ارز در محدوده خیابان فردوسی و صرافی‌های بانکی و مجاز، نشان از افزایش عرضه در برابر تقاضا دارد؛ روندی که با توجه به کاهش انتظارات تورمی و رصد هوشمندانه بازارساز قابل پیش‌بینی بوده است.
بر این اساس در معاملات امروز (سه شنبه پنجم بهمن ماه ۱۴۰۰) بازار ارز و در لحظه انتشار این گزارش در صرافی‌های بانکی و مجاز، میانگین موزون نرخ خرید هر اسکناس دلار آمریکا از مردم در بازار ارز به رقم ۲۴۹۶۲ تومان رسیده است و در مقابل میانگین موزون نرخ فروش هر اسکناس دلار آمریکا در بازار ارز نیز با کاهش حدود ۱۸۰ تومانی نسبت به روز دوشنبه، به رقم ۲۵۲۱۳ تومان رسیده است. همچنین مقایسه نرخ امروز دلار نسبت به سه شنبه هفته قبل (بازه یک هفته‌ای) نیز نشان می‌دهد که بهای فروش هر اسکناس دلار آمریکا در طول یک هفته گذشته، بیش از ۳۰۰ تومان ارزان‌تر شده است.
بر اساس این گزارش؛ در معاملات امروز، میانگین موزون نرخ خرید هر اسکناس یورو از مردم ۲۸۲۰۸ تومان تعیین شده است و در مقابل، میانگین موزون نرخ فروش هر اسکناس یورو به متقاضی دریافت ارز در بازار، به رقم ۲۸۴۹۱ تومان رسیده است که نسبت به نرخ پایانی روز قبل، ۳۳۲ تومان ارزان‌تر شده است. یورو نیز در بازه یک هفته اخیر، بیش از ۶۰۰ تومان ارزان‌تر شده است.
آخرین نرخ دلار و یورو در بازار متشکل ارز ایران 
بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بازار متشکل ارزی در پایان معاملات، میانگین نرخ هر اسکناس دلار آمریکا در این بازار (تنها مرجع رسمی کشف نرخ نقدی ارز – اسکناس) با افت ۰.۵۳ درصدی نسبت به روز دوشنبه، به رقم ۲۵۱۷۴ تومان و نرخ هر اسکناس یورو نیز به رقم ۲۸۵۶۳ تومان رسیده است که نسبت به روز قبل، ۰.۷ درصد کاهش یافته است.

-----
----------------