×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳
خودروسازی ظرف ۲ سال باید به افتخار ملی تبدیل شود/ ایران خودرو نشان داد تحقیق و توسعه فراموش نشده است/ از سال ۱۴۰۲ نباید خودرو زیر ۳ ستاره داشته باشیم

به گزارش رویداد جدید به نقل از ایکوپرس- سیدرضا فاطمی امین، در مراسم آغاز تولید انبوه تارا اتوماتیک و پروژه توسعه محصول k125 ایران خودرو، افزود: صنعت خودرو به لحاظ ظرفیت های ساخت، طراحی، فنی و مهندسی به وضعیت خوبی رسیده و وقت جهش جدی در بهبود کیفیت و صادرات است. 
وی ضمن حمایت از برنامه های توسعه ای ایران خودرو، گفت:‌ گزارش ارایه شده از سوی آقای مقیمی نشان می دهد تحقیق، توسعه و فناوری در ایران خودرو فراموش نشده است، ما نیز در مجموعه حاکمیت پروژه‌هایی که بهبود فضای کسب و کار و رونق در بخش صنعت را فراهم می کند را دنبال می کنیم تا خودروسازی را حداکثر تا دو سال آینده باید به افتخاری ملی تبدیل کنیم و این شدنی است. 
فاطمی امین، با تاکید بر این‌که توانمندی‌های صنعت خودرو باید برای مردم ملموس شود، گفت: عموم مردم حس خوبی به صنعت خودروسازی کشور ندارند و این موضوع علیرغم همه توانمندی های این صنعت، نگران‌کننده است.
وی با بیان این‌که ذهنیت مردم با واقعیت‌های صنعت خودرو فاصله دارد، گفت: وظیفه همه ما این است که این دیدگاه مردم را تغییر دهیم.
وزیر صمت ادامه داد: ۹ پروژه حاکمیتی برای صنعت خودرو تعریف شده است، همچنین قطعه‌سازان و خودروسازان نیز باید پروژه‌های متعدد خود را تعریف و پیاده سازی کنند.
وی با بیان این‌که در این دو ماه از تصدی مسوولیت خود در وزارت صمت، ۱۰ اولویت را در دستور کار قرار داده‌ام، تصریح کرد: یکی از این اولویت ها صنعت خودرو است که علیرغم همه چالش ها، فرصت های بسیار جدی در این صنعت برای توسعه وجود دارد.
فاطمی امین، با اشاره به برخی هدف‌گذاری‌های انجام شده برای توسعه صنعت خودرو، بیان کرد :می خواهیم تا پایان سال ۱۴۰۱ دست کم ۱۵ درصد قیمت تمام شده خودرو کاهش یابد.
وی همچنین اضافه کرد: برای تولید بیش از یک میلیون و ششصد هزار دستگاه خودرو در سال ۱۴۰۱ هدف گذاری کرده ایم و از سال ۱۴۰۲ به بعد نباید خودرو زیر سه ستاره کیفی تولید شود.
وزیر صمت، همچنین تصریح کرد: امسال قرار است بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال بیش از برنامه پیش بینی شده  تولید شود.
وی تاکید کرد:  برنامه هفتگی از خودروسازان گرفته‌ایم، که به صورت مداوم رصد خواهد شد.
وزیر صمت با بیان این‌که می‌توانیم خودروسازی مطرح در سطح منطقه باشیم، گفت:  تمامی این هدف گذاری‌ها به همت خودروسازان، قطعه‌سازان و فعالان این صنعت شدنی است و ما نیز در کنار صنعت خودرو تا رسیدن به نقطه تعالی خواهیم بود.


-----
----------------